10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador Rio de Janeiro ligger 10 km från tågstationen Estação D Pedro II centralstation och inom 5 minuters promenad från Fortet på Copacabana. Gästerna kan använda Wi Fi för både jobb och nöje.
Den här 50 m² stora lägenheten har ett väldigt bra läge, 2 km från Rodrigo de Freitas sjö och i närheten av Girl from Ipanema-parken. Lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador med 1 sovrum ligger ungefär 10 minuters promenad från Post 7 - Arpoador, och tunnelbanestationen Ipanema-General Osorio ligger mindre än 650 meter bort. 4 km från lägenheten hittar du Cristo Redentor.
Den här lägenheten erbjuder gästerna hårtorkar i badrummet.
Lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador har bekvämligheter för självhushåll som te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. Busshållplatsen BRS 1 Sa Ferreira är belägen i närheten av boendet.
- Lokala sevärdheter
- Tropical Islands4718 km
- Praia Vermelha4,3 km
- Flygplatser
- Santos Dumont flygplats13 km
- Tågstationer
- Estação D Pedro II centralstation10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Inga husdjur
- Hiss
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
På rummet
- Luftkonditionering
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest populära sevärdheterna i närheten av lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador?
Fortet på Copacabana samt Post 7 - Arpoador är några av de sevärdheter som ligger i närheten av lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador. - ❓
Hur många gäster kan bo i lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador?
Upp till 5 gäster kan bo i lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador. - ❓
Erbjuder lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador några bekvämligheter för affärsresenärer?
Lägenheten 10 Meters From Copacabana-Between Ipanema Arpoador erbjuder affärsresenärerna skrivbord.